Development of the Student Helpline
U Edukacijskom centru Istok KBC-a Zagreb na Rebru, u četvrtak, 14. studenoga 2025. u 16:00 sati, održana je edukacija za stare i nove volontere Studentske sekcije za rijetke bolesti Medicinskog fakulteta u Zagrebu. Cilj edukacije je svake godine ponoviti ciljeve i svrhu projekta Studentska linija pomoći te odgovoriti na eventualna pitanja. Cilj suradnje sa studentima medicine je, s jedne strane je pomoći pacijentima s medicinskim informacijama na koje stručni tima Hrvatskog saveza za rijetke bolesti nema odgovore ali i omogućiti studentima stjecanje iskustva, učenje, savladavanje vještina komunikacije i snalaženja u informacijama. Kao i uvijek, atmosfera je bila pozitivna, radna ali i podržavajuća. Poželjeli smo dobrodošlicu novima volonterima i podsjetili sve prisutne da je cilj učenje, stjecanje iskustava i dobra suradnja!
Ovaj projekt od 1.rujna 2024. sufinanciran je sredstvima Grada Zagreba, Ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom.

Related Posts
Leave a Reply Cancel reply
Categories
Zadnje objave
- Svjetski dan svjesnosti o bolestima motornog neurona
- Lamb-Shaffer Syndrome Awareness Day
- Rare Disease Awareness Month – Myasthenia Gravis, Loeys-Dietz Syndrome, Batten Disease, Motor Neuron Diseases, Dravet Syndrome, Phenylketonuria, Scleroderma, Arthrogryposis
- Myasthenia Gravis Awareness Month and European Myasthenia Gravis Awareness Day
- World Neurofibromatosis Awareness Day